company logo

Виноград
Sabildes sirds

Sabildes sirds (Baiba Circene)


«Sabiles Sidrs TM» darītava atrodas tradīcijām un nostāstiem bagātajā Sabiles pilsētā, rekonstruētajā Sabiles dārzeņu pārstrādes cehā. Sidra ražošana uzsākta 2012.gadā, izmantojot Eiropā izplatītu tehnoloģiju un aprīkojumu, dzērienam nonākot pārdošanā 2013.gada vasaras sākumā. Ražošanā tiek izmantoti vienīgi Latvijā auguši āboli, īpaši atlasot šķirnes, tādejādi iegūstot vieglu, patīkamu dzērienu ar Latvijas sidram raksturīgo garšu.
Sabiles Sidra darītava ir Circeņu ģimenes – Alda un Baibas – īpašums. Sidra meistare – Baiba Circene.
Ābols – mīlestības un skaistuma simbols – pārtapis dzirkstošā un svaigā baudījumā. Sabiles Sidrs TM no Latvijā audzētiem āboliem darināts Abavas senlejas sirdī, ievērojot klasiskās sidra gatavošanas tradīcijas.
Ļaujies svaiguma valdzinājumam!
Adrese: Rīgas iela 22, Sabile, Talsu nov., LV-3294
www.sabilessidrs.lv
 

Sabiles Sidrs
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:20
 
Vīna ceļš

Vīna ceļš (SIA Vīns.lv, Normunds Labrencis)


“Vīna Ceļš” vīna darītava darbojas kopš 2010.gada. Galvenokārt tiek gatavoti piesātināti un intensīvi ogu vīni. Dzirkstošie vīni tiek gatavoti ar dabīgo otrreizējo fermentāciju pudelē. Izejvielas tiek audzētas vīndara vecāku saimniecībā Siguldas novadā. “Vīna Ceļš” vīnam netiek pievienoti sulfīti. “Vīna Ceļš” vīni ir izpelnījušies godalgas vīnu konkursos, īpaši izceļami 2012.gadā 1.vieta sausajam rabarberu vīnam augļu un ogu baltvīnu grupā un 2014.gadā 1.vieta rudens aveņu vīnam pussauso/pussaldo sarkanvīnu grupā.
“Dabu nepiemānīsi – labu vīnu var iegūt tikai un vienīgi no visaugstākās kvalitātes izejvielām. Ko ieliksi, to saņemsi!” pārliecināts ir vīndaris Normunds Labrencis.
“Vīna Ceļš” mājas vīna darītava - Ogre, Madlienas iela 10. www.vinacels.lv
 

Vīna ceļš
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:25
 
Saules Veltes

Saules Veltes (Raitis Mačiņš). 


“Saules veltes” ir mājas vīna ražotne Salaspilī. Vīndaris Raitis Mačiņš stāsta, ka mājas pagraba stāvs ir pilnībā pielāgots vīna ražošanai un uzglabāšanai. Te notiekot augļu un ogu pirmapstrāde, sulas spiešana, raudzēšana un izturēšana, vismaz gadu. Sabalansējot sulās esošo skābi ar saldumu katram ogu vai augļu veidam tiek radīta tam raksturīgā vīna garša, pārsvarā pussausu vai pussaldu, pēc klasiskā vīna iedalījuma. Ka vīns sasniedzis savu gatavību, to pilda pudelēs. Tālāk tas nonāk bāros, restorānos, tirdziņos. 
"Paldies saulei par dabas veltēm, ko varam baudīt sev tīkamā veidā. Kapēc lai tas nebūtu mājas vīns?" jautā Raitis Mačiņš. 
Vīna darītavas adrese: Fiziķu iela 30, Salaspils.
http://www.saulesveltes.lv/ 

Saules Veltes (Raitis Mačiņš)
Last Updated on Tuesday, 29 January 2019 15:41
 
Smilškalni

Smilškalni (Alvils Elksnis). 


ZS Smilškalni ražotie ogu vīni tapuši tepat Latvijā, Kuldīgas novadā, zemnieku saimniecībā „Smilškalni”. Saimniecība ir viens no dārzkopības uzņēmumiem, kas, kļūstot labvēlīgai alkohola aprites likumdošanai attiecībā uz mazajām vīna darītavām, 2011. gadā sāka attīstīt ražošanas palīgnozari – mājas vīni. Pamatdarbības veids ir dārzkopība – krūmogulāju - aveņu, kazeņu, upeņu, smiltsērkšķu - audzēšana. ZS Smilškalni vīni, pielietojot dabīgo raudzēšanas procesu, darināti no ogām, kas audzētas un dažādos sezonas posmos ievāktas saimniecības dārzos. "Cenšamies, lai mūsu izvirzītais mērķis: gardi vīni no ogām mūsu dārzos būtu patiesi baudāms un dvēseli ielīksmojošs notikums ikvienam gardēdim un smalku garšu cienītājam . Vēlamies panākt, lai vīna darīšanas tradīcijas Latvijā atkal nostiprinātos kā stabila mūsu kultūras sastāvdaļa un, lai mājas vīni ne tikai mūsu saimniecībai, bet visai dārzkopības nozarei atkal kļūtu par veiksmīgu blakusproduktu no augļiem un ogām, ko esam spējīgi izaudzēt paši," pārliecināti runā vīndaris Alvils Elksnis.
Vīna darītavas adrese: Tehnikas iela 12, Kuldīga 
Tālr: + 371 26796182, www.smilskalni.lv. 

Smilškalni (Alvils Elksnis).
Last Updated on Tuesday, 29 January 2019 14:46
 
Mr. Plūme sidra darītava

Mr. Plūme sidra darītava (Māris Plūme)


Pēc izglītības Plūme ir ģitārists, kas šobrīd pārorientējies uz sidra darīšanu. Visus darbus no ābeļdārza, līdz raudzēšanai, pildīšanai un pārdošanai dara paši - divatā ar sievu Daci. Plūmes gatavo dabīgu ābolu sidru, kas vākts Jumpravas dārzos un savvaļā, un raudzēts, izmantojot vairāku gadu laikā uzkrātās zināšanas, mācoties pie meistariem labākajās sidra darītavās Austrijā un Francijā. Sidra raudzēšanā izmantota tikai svaigi spiesta ābolu sula, to nepasterizējot un nepievienojot ūdeni. 2013. un 2014. gadā pussausais nedzirkstošais sidrs ieguvis 1. vietu Latvijas Vīndaru biedrības ikgadējā konkursā.
"Mēs esam Plūmes, kas mīl ābolus," izsakās sidru meistars Māris Plūme.
SIA Jumpravas sidrs, “Zīles”, Jumpravas pagasts, Lielvārdes novads, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

http://mrplume.lv

Mr. Plūme sidra darītava
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:32
 
« StartPrev123NextEnd »

Page 1 of 3


Powered by Joomla!. Designed by: joomla themes mysql database dump Valid XHTML and CSS.