company logo

Винодельни
Sabildes sirds

Sabildes sirds (Baiba Circene)


«Sabiles Sidrs TM» darītava atrodas tradīcijām un nostāstiem bagātajā Sabiles pilsētā, rekonstruētajā Sabiles dārzeņu pārstrādes cehā. Sidra ražošana uzsākta 2012.gadā, izmantojot Eiropā izplatītu tehnoloģiju un aprīkojumu, dzērienam nonākot pārdošanā 2013.gada vasaras sākumā. Ražošanā tiek izmantoti vienīgi Latvijā auguši āboli, īpaši atlasot šķirnes, tādejādi iegūstot vieglu, patīkamu dzērienu ar Latvijas sidram raksturīgo garšu.
Sabiles Sidra darītava ir Circeņu ģimenes – Alda un Baibas – īpašums. Sidra meistare – Baiba Circene.
Ābols – mīlestības un skaistuma simbols – pārtapis dzirkstošā un svaigā baudījumā. Sabiles Sidrs TM no Latvijā audzētiem āboliem darināts Abavas senlejas sirdī, ievērojot klasiskās sidra gatavošanas tradīcijas.
Ļaujies svaiguma valdzinājumam!
Adrese: Rīgas iela 22, Sabile, Talsu nov., LV-3294
www.sabilessidrs.lv
 

Sabiles Sidrs
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:20
 
Vīna ceļš

Vīna ceļš (SIA Vīns.lv, Normunds Labrencis)


“Vīna Ceļš” vīna darītava darbojas kopš 2010.gada. Galvenokārt tiek gatavoti piesātināti un intensīvi ogu vīni. Dzirkstošie vīni tiek gatavoti ar dabīgo otrreizējo fermentāciju pudelē. Izejvielas tiek audzētas vīndara vecāku saimniecībā Siguldas novadā. “Vīna Ceļš” vīnam netiek pievienoti sulfīti. “Vīna Ceļš” vīni ir izpelnījušies godalgas vīnu konkursos, īpaši izceļami 2012.gadā 1.vieta sausajam rabarberu vīnam augļu un ogu baltvīnu grupā un 2014.gadā 1.vieta rudens aveņu vīnam pussauso/pussaldo sarkanvīnu grupā.
“Dabu nepiemānīsi – labu vīnu var iegūt tikai un vienīgi no visaugstākās kvalitātes izejvielām. Ko ieliksi, to saņemsi!” pārliecināts ir vīndaris Normunds Labrencis.
“Vīna Ceļš” mājas vīna darītava - Ogre, Madlienas iela 10. www.vinacels.lv
 

Vīna ceļš
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:25
 
Saules Veltes

Saules Veltes (Raitis Mačiņš). 


“Saules veltes” ir mājas vīna ražotne Salaspilī. Vīndaris Raitis Mačiņš stāsta, ka mājas pagraba stāvs ir pilnībā pielāgots vīna ražošanai un uzglabāšanai. Te notiekot augļu un ogu pirmapstrāde, sulas spiešana, raudzēšana un izturēšana, vismaz gadu. Sabalansējot sulās esošo skābi ar saldumu katram ogu vai augļu veidam tiek radīta tam raksturīgā vīna garša, pārsvarā pussausu vai pussaldu, pēc klasiskā vīna iedalījuma. Ka vīns sasniedzis savu gatavību, to pilda pudelēs. Tālāk tas nonāk bāros, restorānos, tirdziņos. 
"Paldies saulei par dabas veltēm, ko varam baudīt sev tīkamā veidā. Kapēc lai tas nebūtu mājas vīns?" jautā Raitis Mačiņš. 
Vīna darītavas adrese: Fiziķu iela 30, Salaspils.
http://www.saulesveltes.lv/ 

Saules Veltes (Raitis Mačiņš)
Last Updated on Tuesday, 29 January 2019 15:41
 
Smilškalni

Smilškalni (Alvils Elksnis). 


ZS Smilškalni ražotie ogu vīni tapuši tepat Latvijā, Kuldīgas novadā, zemnieku saimniecībā „Smilškalni”. Saimniecība ir viens no dārzkopības uzņēmumiem, kas, kļūstot labvēlīgai alkohola aprites likumdošanai attiecībā uz mazajām vīna darītavām, 2011. gadā sāka attīstīt ražošanas palīgnozari – mājas vīni. Pamatdarbības veids ir dārzkopība – krūmogulāju - aveņu, kazeņu, upeņu, smiltsērkšķu - audzēšana. ZS Smilškalni vīni, pielietojot dabīgo raudzēšanas procesu, darināti no ogām, kas audzētas un dažādos sezonas posmos ievāktas saimniecības dārzos. "Cenšamies, lai mūsu izvirzītais mērķis: gardi vīni no ogām mūsu dārzos būtu patiesi baudāms un dvēseli ielīksmojošs notikums ikvienam gardēdim un smalku garšu cienītājam . Vēlamies panākt, lai vīna darīšanas tradīcijas Latvijā atkal nostiprinātos kā stabila mūsu kultūras sastāvdaļa un, lai mājas vīni ne tikai mūsu saimniecībai, bet visai dārzkopības nozarei atkal kļūtu par veiksmīgu blakusproduktu no augļiem un ogām, ko esam spējīgi izaudzēt paši," pārliecināti runā vīndaris Alvils Elksnis.
Vīna darītavas adrese: Tehnikas iela 12, Kuldīga 
Tālr: + 371 26796182, www.smilskalni.lv. 

Smilškalni (Alvils Elksnis).
Last Updated on Tuesday, 29 January 2019 14:46
 
Mr. Plūme sidra darītava

Mr. Plūme sidra darītava (Māris Plūme)


Pēc izglītības Plūme ir ģitārists, kas šobrīd pārorientējies uz sidra darīšanu. Visus darbus no ābeļdārza, līdz raudzēšanai, pildīšanai un pārdošanai dara paši - divatā ar sievu Daci. Plūmes gatavo dabīgu ābolu sidru, kas vākts Jumpravas dārzos un savvaļā, un raudzēts, izmantojot vairāku gadu laikā uzkrātās zināšanas, mācoties pie meistariem labākajās sidra darītavās Austrijā un Francijā. Sidra raudzēšanā izmantota tikai svaigi spiesta ābolu sula, to nepasterizējot un nepievienojot ūdeni. 2013. un 2014. gadā pussausais nedzirkstošais sidrs ieguvis 1. vietu Latvijas Vīndaru biedrības ikgadējā konkursā.
"Mēs esam Plūmes, kas mīl ābolus," izsakās sidru meistars Māris Plūme.
SIA Jumpravas sidrs, “Zīles”, Jumpravas pagasts, Lielvārdes novads, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

http://mrplume.lv

Mr. Plūme sidra darītava
Last Updated on Wednesday, 10 February 2016 14:32
 
Aizputes Vīna darītava PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 09 February 2016 15:52

"Aizputes Vīna darītava" (Mārtiņš Sants)


Paaudzēs nodotas zināšanas, kas kalpojušas kā vaļasprieks un aizraušanās, ir ļāvušas veidot ģimenes uzņēmumu Aizputes Vīna darītava. Šodien vīna darītava sniedz iespēju jebkuram interesentam uzzināt ko vairāk par vīna darīšanu lekcijās un meistarklasēs, kā arī nobaudīt Aizputes Vīna darītavā tapušo vīnu degustācijās senajos pilsmuižas velvju pagrabos. Par pamatu Aizputes vīna gatavošanai tiek izmantotas vietējās, reģionam raksturīgās, ogas un augļi.
"Vīna darīšana ir smalks rotaļāšanās process. To procesu, kas cilvēkiem vajadzīgi kā spēle, nav tik daudz!" runā vīndaris Martins Sants
Sakas iela 14A, Aizpute, Aizputes novads, LV-3456; 
Mājaslapas adrese: http://aizputesvins.lv 

Last Updated on Tuesday, 09 February 2016 15:55
 
Abavas ģimenes vīna darītava PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 09 February 2016 15:51

"Abavas ģimenes vīna darītava" (Ivars Gaiļūns)


Vīna darītava ABAVAS ir Mārtiņa un Lienes Barkānu ģimenes lielais sapnis, kas realizēts, lai darītu kvalitatīvus dzērienus no Latvijā audzētiem augļiem un ogām. Stāsts par vīna darītavu ABAVAS sākās ar aizrautīgu mīlestību pret vīniem un ticību, ka arī Latvijas klimats ir piemērots, lai darītu lieliskus vīnogu vīnus. Savu vīnogu dārzu ģimene izveidoja 2010.gadā Abavas upes ielejas dienvidu nogāzes augšdaļā, netālu no Sabiles, un 2014.gadā ierobežotā daudzumā bija pieejams pirmais ABAVAS vīnogu vīns – klientu un vīnziņu augsti novērtēts. Tā kā vīnogu audzēšana Latvijas klimatiskajos apstākļos ir eksperimentāla nodarbe, paralēli vīnogu vīna darināšanai, ABAVAS vīnmīļiem piedāvā arī citus dzērienus, kas tapuši no Latvijā augušām ogām un augļiem. Vīni, sidri un brandvīni - ikviens sevī slēpj tik īpašo aromātu, kāds piemīt tikai Latvijas ogām. Latvijas augļu un ogu vīna konkursos ik gadu ABAVAS dzērieni saņem godalgas un augstus kvalitātes novērtējumus. 
"Vīna darīšana ir garš un rūpīgs process, tāpēc sasniegtais rezultāts mums noteikti ir kā svētki, kurus dara īpašus vietējo augļu un ogu bagātīgās garšas un aromāti. Mūsu dzērienu baudīšanas galvenais moto ir “Svētki ar Latvijas garšu!”

Kontaktinformācija: www.abavas.lv. 

Last Updated on Tuesday, 09 February 2016 15:55
 
Durbes veltes PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Tuesday, 09 February 2016 15:49

Durbes veltes (Evija Kopštāle)


Ar vīna darīšanu uzņēmums sāka nodarboties 2010.gadā. Vīna darītava atrodas Durbes pilsētā, kas ir mazākā Latvijā un bagāta ar ābolu dārziem, un jau 19.gs beigās Durbē ir bijušas mājas vīna gatavošanas tradīcijas. Vīni tiek gatavoti no ģimenei piederošā zemnieku saimniecībā izaudzētajiem augļiem un ogām, kā arī pieneņu ziediem. Vīni tiek tirgoti ar preču zīmi „Durbes veltes”. 2012.gadā mūsu "Rudens augļu-ogu vīns" "Latvijas augļu-ogu vīna konkursā" ieguva 1.vietu pussauso/pussaldo baltvīnu klasē. Kopumā pircējiem tiek piedāvāti līdz pat 12 veidu vīni. Kopš 2014. gada nelielos apjomos tiek gatavoti arī dažādi augļu un ogu Creme tipa liķieri - aveņu, zemeņu, upeņu, cidoniju, rabarberu, mandarīnu, piparkūku u.c. (tilpums - 200 ml; alkohola saturs 20%; gatavošanas tehnoloģija - ogas/ augļi u.c. sastāvdaļas tiek izturētas ābolu vīna destilātā.)
„Vīns ir baudviela, kas arī ikdienā sniedz prieku un nevajag to padarīt par uzturlīdzekli.”
Raiņa iela 47 b. Durbe, 

www.durbesveltes.lv. 

Last Updated on Tuesday, 09 February 2016 15:54
 
Vējkalnietis PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 28 October 2015 10:18

Vējkalnietis (Varis Baņģieris) 

Vīna darītava oficiāli darbojas no 2010.gada marta, taču vīndaris ar vīna darīšanu nodarbojas jau vairāk kā 40 gadus un ir vīndaris 2. paaudzē. Šeit nav rūpnieciska lielražošana. Vīns top ar precīzu, rūpīgu roku darbu, nelielās 20-300 litru partijās, izmantojot sen pārbaudīto “Ulmaņlaiku” tehnoloģiju. Kā vīna izejvielas izmanto pašu dārzā un tuvākā apkārtnē dabā augošus augļus, ogas, ziedus, neizmantojot augu aizsardzības līdzekļus. Gatavam vīnam netiek pievienoti sulfīti vai citi ķīmiski dzidrinātāji vai garšas uzlabotāji. Vīniem piešķirts zīmols “Dabīgs produkts”. 
Vīnu sortimentā katru gadu ir vairāk nekā 20 dažādi vīni. Pārsvarā darinām pussaldos, arī saldos ogu vīnus, bet ir arī sausie, pussausie. Lielāko atzinību Latvijas augļu-ogu vīnu konkursos ieguvuši mūsu ziedu vīni, kuri ir 2012.-2013. un 2014. gadu Eksotisko vīnu grupas uzvarētāji, vīna darītava 2014.gadā ieguva 3. vietu vīna darītavu kopvērtējumā.
"Vai gan vēl var būt kas labāks par daudzveidīgajiem, aromātiskiem, ekoloģiski tīrajiem latviešu mājas vīniem?" jautā Varis Baņģieris. 
“Mierkalni” Laucienes pagasts Talsu novads LV-3285
www.vejkalnietis.lv

Last Updated on Tuesday, 09 February 2016 15:54
 
Cremon vīna darītava PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 28 October 2015 10:16

 Cremon vīna darītava (Jānis Mikans)

Vīna darītava Cremon atrodas Krimuldas muižā, gleznainā Gaujas senlejas krastā. Tā dibināta 2010. gadā un nu te jau vairāk kā 5 gadus burbuļo ap 15 dažādu ziedu un ogu vīni. Ogas un ziedi tiek ievākti gan muižas dārzos, gan apkārtējos mežos, gan iepirkti no vietējajiem zemniekiem. Iecienītākie ir pieneņu vīns ar maigi rūgteno pēcgaršu, brīnumogu dzērveņu vīns un ceriņu vīns - vīns laimīgiem cilvēkiem. Vīna darītava Cremon ir viena no pirmajām licenzētajām vīna darītavām atjaunotajā Latvijā un tās vīndaris Jānis Mikans ir Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības biedrs. "Krimuldas muižas vīna darītavas durvis ir atvērtas ikvienam, kas vēlas uzzināt vīna gatavošanas noslēpumus un iepazīt ziedu un ogu vīnu daudzējādās nokrāsas un garšas. Uz tikšanos Krimuldas muižā!" aicina vīndaris Jānis Mikans.
Cremon vīna darītava: Mednieku iela 5, Sigulda, Latvija
www.krimuldaspils.lv

 
Līgatnes vīna darītava PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 28 October 2015 10:13

Līgatnes vīna darītava (Ainars Vanags) 

Līgatnes vīna darītava atrodas pie gleznainās Gaujas senlejas Līgatnes novadā mazā ciematiņā Augšlīgatne. Vīna darītava savu darbību uzsāka 2010.gadā, tomēr vīna darināšanas entuziasms un tradīcijas ir ģimenes mantojums jau vairākās paaudzēs. Ogas ar rokām tiek lasītas Gaujas nacionālā parka teritorijā un darināšanas procesā jau ir pirmie bioloģiskie vīni. Gatavojam ne tikai augstas kvalitātes vīnus, bet arī ābolu degvīnu „Pārcēlājs” un citus produktus no ogām, ko iespējams nobaudīt arī vīna darītavas smilšakmens pagrabiņā (alā) Lustūža klintī.
Kopš 2012.gada Latvijā tiek rīkoti ogu un augļu vīnu konkursi, kuros Līgatnes vīna darītava regulāri iegūst godalgas. 2012.gadā aveņu saldais deserta vīns ieguva zelta medaļu visa konkursa mērogā, 2013.gadā tika iegūti 8 diplomi, 2014.gadā – 5 diplomi. 
Darītavas adrese: Sporta iela 22, Augšlīgatne, Līgatnes novads, LV-4108.
www.ligatnesvinadaritava.lv

 
« StartPrev12NextEnd »

Page 1 of 2


Powered by Joomla!. Designed by: joomla themes mysql database dump Valid XHTML and CSS.